Pojištění majetku a jeho správné nastavení

Když se mluví o pojištění majetku, tak rozlišujeme dvě varianty. První je pojištění nemovitosti (stavby) jako takové a druhé je pojištění domácnosti, tedy pojištění vybavení a cenností, které máte doma.

Je přirozené, že většina lidí si chce chránit svůj majetek proti následkům škod, které může na jejich nemovitostech či domácnostech napáchat požár, vichřice nebo třeba prasklé potrubí.

Pro správné nastavení je ale potřeba mít vždy smlouvu aktualizovanou na aktuální ceny. Proto je zapotřebí se na smlouvy majetkového pojištění jednou za rok podívat. Protože ceny nemovitostí pořád rostou, tak je vysoce pravděpodobné, že částka, na kterou nemovitost pojistíte tento rok nebude shodná s částkou, za kterou byste nemovitost pořídili rok následující. Poté můžete v případě pojistné události být nemile překvapeni částkou, kterou vám pojišťovna vyplatí.

Jednou variantou je nastavit si na smlouvě automatickou indexaci. Což znamená, že se každým rokem bude zvyšovat částka, na kterou jste pojištěni. Ovšem stejně nejlepší cesta je se jednou za rok na smlouvu podívat s poradcem a zjistit, jestli je správně nastavená. Ostatně jako s jakoukoliv jinou smlouvou. Vždy je dobré mít po ruce odborníka.

K majetkovému pojištění se často sjednává i pojištění občanské odpovědnosti. To kryje vaše škody vůči třetí osobě a v ukázce na jednoduchém příkladu to znamená, že když například vytopíte souseda, tak se škoda zaplatí z této pojistky. Většinou se toto pojištění vztahuje na pojistníka, členy domácnosti a případně domácí mazlíčky.

Pokud chcete ZDARMA konzultaci ohledně vašich smluv nebo ještě majetek pojištěný nemáte a zajímala by vás kalkulace, tak mě určitě neváhejte kontaktovat.

Roman Křížek - Finance & Reality - logo

Kontakty

+420 737 050 494

finance@romankrizek.cz

reality@romankrizek.cz

5/5

Roman Křížek – Finance & Reality

Ať Vám nic neuteče!

Dostávejte jako první informace o přidání nového článku.

Nespamuji, přečtěte si ochranu osobních údajů pro více informací.