Češi podceňují životní pojištění

V minulém článku jsem rozebíral k čemu životní pojištění vlastně je a jeho důležitost.

Dnes se podívám na vztah Čechů k životnímu pojištění.

Životní pojištění nemá v Česku sjednané přibližně polovina lidí. Ve srovnání se západní Evropou patříme k výrazně „podpojištěným“. Může za to především to, že lidé nerozumí pojistným podmínkám. Určitě nejde o ledabylost nebo hloupost lidí, že svým smlouvám nerozumí, anebo je vůbec nečtou. Všechny smlouvy a podmínky, zejména ty životní jsou napsané příliš složitě a odborně. Proto je dobré mít po ruce odborníka, na kterého se můžete obrátit, aby Vám podmínky a smlouvy vysvětlil.

Na druhé straně jsou pak klienti, kteří „životko“ sjednané mají, ale vůbec neví, v jakém případě je pojišťovna kryje a kolik mají výluk, tedy případů, ve kterých může pojišťovna odmítnout plnění.

Životní pojištění by podle expertů měl mít sjednané každý ekonomicky aktivní člověk. Obzvláště pokud živí rodinu nebo je na jeho příjmu závislý ještě někdo jiný, je životní pojištění prakticky nutnost. Vhodné je si sjednat „životko“ pro případ výpadku příjmu kvůli NEMOCI, ÚRAZU a INVALIDITY. K tomu je ovšem potřeba i pojištění SMRTI, aby v případě nejhoršího blízcí vše finančně zvládli. Zkuste se zamyslet, jestli v případě propadu příjmu, případně ztráty práce máte z čeho žít a máte záložní plán.

Můžeme říci, že dokud Češi nevidí, tak nevěří.

 A pokud necítí hmatatelné nebezpečí nebo se jim dokonce něco nestane, tak se nebojí. Životní pojištění proto většina Čechů řeší až ve chvíli, kdy se jim něco opravdu stane. Zájem o životko tak logicky přišel s koronavirem.

Je toto uvažování správné? Podle mě rozhodně ne.

Jakékoliv pojištění a zejména to životní se sjednává v době, kdy jsme zdraví ideálně mladí (protože čím mladší člověk je, tím levnější má pojištění) a ekonomicky aktivní.

Právě pro to, kdyby nastala situace, která by ohrozila náš příjem.

Když si životní pojistku budeme chtít sjednat až poté, co nás zasáhne nemoc nebo se nám stane úraz, tak nám právě pojišťovna zavede výluky a může navýšit částku, kterou za pojištění budeme platit. V tom nejhorším případě nám pojišťovna může dokonce odmítnout životní pojištění sjednat.

Pokud je na Vašem příjmu někdo závislý, živíte rodinu, máte hypotéky, zvažte sjednání životního pojištění. Pro Váš největší komfort se můžete obrátit na mě a já s Vámi projdu podmínky a připravím ideální návrh přímo pro Vás.


Ostatní příspěvky

Roman Křížek - Finance & Reality - logo

Kontakty




+420 737 050 494




finance@romankrizek.cz




reality@romankrizek.cz

Produkty

5/5

Facebook-f


Instagram


Linkedin

Roman Křížek – Finance & Reality

Ať Vám nic neuteče!

Dostávejte jako první informace o přidání nového článku.

Nespamuji, přečtěte si ochranu osobních údajů pro více informací.