Pohled na povinné ručení

V tomto článku bych se chtěl blíže podívat na povinné ručení a poukázat na to, že to není jen pojištění, které bychom museli mít, ale které bychom měli chtít mít.

Všichni víme, že Česká kancelář pojistitelů kontroluje, zda má vozidlo řádné pojištění, které je ze zákona povinné. Nedělá to ale jen z důvodu obohacení. Jaký je tedy důvod?

Všude kolem nás v médiích často slýcháme zprávy o dopravních nehodách. Sami jste určitě ve svém životě projížděli kolem nějaké nehody nebo jste dokonce byli jejím přímým účastníkem. Právě kvůli těmto případům je ze zákona nutné mít povinné ručení. Samozřejmě taková nehoda se může pohybovat v nízkých částkách, ale opravdu se může vyšplhat až na milióny. Musíme brát v úvahu, jak cenný je lidský život a jaké škody lze způsobit například při znečištění životního prostředí. Z tohoto důvodu je důležité se na povinné ručení dívat jako na pojištění pro tyto případy, a ne na nutnost za co nejnižší cenu.

Setkávám se s klienty, kteří neřeší právě tuto důležitost, ale volí nejnižší možné pojistné limity pro získání nejnižší ceny. Takové ušetření může klienta při vážných nehodách stát i několik milionů.

Při výběru tohoto pojištění samozřejmě záleží na požadavcích klienta, ale také na způsobu využití prostředku, na který se pojištění vztahuje. Každý klient pak ocení i jiné připojištění a výhody, jako jsou třeba asistenční služby.

Jakým způsobem volíte povinné ručení vy? Napište mi vaše názory a zkušenosti.

Pokud máte zájem se podívat na Vaše smlouvy nebo uvažujete o nových, určitě mě kontaktujte.


Ostatní příspěvky

Roman Křížek - Finance & Reality - logo

Kontakty
+420 737 050 494
finance@romankrizek.cz
reality@romankrizek.cz

Produkty

5/5

Facebook-f


Instagram


Linkedin

Roman Křížek – Finance & Reality

Ať Vám nic neuteče!

Dostávejte jako první informace o přidání nového článku.

Nespamuji, přečtěte si ochranu osobních údajů pro více informací.